Taranaki

fenka Australského ovčáka

Taranaki je fenka Australského ovčáka hnědo-bílé barvy s pálením. Narodila se v Krnově 23. 4. 2019 a již od předání své paničce se stala pedagogickou posilou bažinkovského týmu. Děti mohly sledovat její růst od úplného miminka, které se nesmí rušit při spinkání a je potřeba se o něj náležitě starat, až do dospělosti. 

Za tu dobu se stala jejich rovným, ba dokonce fyzicky silnějším parťákem, což je výborně využitelné při přetahovacích/tahacích aktivitách, které všechny účastníky náramně baví. Za dobu svého působení již zahnala plno dětských slziček a rozveselila mnoho lidských tvářiček svou energickou hrou, chutí do života a roztomilým kukučem. Obzvlášť s její již ostřílenou a o rok starší kolegyní Zónou dokáží často vymyslet a zrealizovat mnoho úsměvných, snad až divadelních vystoupení. Zóna je rovněž fenkou Australského ovčáka, avšak černo-hnědo-bílé barvy. 

Obě psí holky jsou k dětem velmi milé, něžné a trpělivé. Taranaki se svým temperamentem a mladickým elánem, však dokáže dobře odhadnout starší a odolnější jedince skupiny, které se neostýchá vyzvat ke hře. Zóna je spíše klidnějším parťákem na pomazlení. Přítomnost psa ve školce je výborná kompenzace pro děti, které by rády měly zvířecího kamaráda doma, ale z jakýchkoliv důvodů to není možné. 

Přínosem pro děti je také vzor vztahu člověka a psa, názorná ukázka psího chování, možnost vysvětlení a ukázání si reakcí psa na podněty, vysvětlení si jak předejít nebezpečným situacím a v neposlední řadě fyzický kontakt se psem, který bývá často uklidňujícím až "léčivým". Ve školce bývá jedna nebo obě feny pouze za přítomnosti Michaely Motlové v době jejích směn.