Michaela Kvapilová Nováková

Průvodkyně dětí

+420 775 970 095

mkvapilnovak@seznam.cz

Miluju život a vášeň pro něj je mou hybnou silou.

Trávím čas s dětmi s týmž zaujetím a vážím si příležitosti býti jejich hostem.

Jsem profesně historička umění.

Do role průvodkyně lesní školky jsem vplula jako "ňaňa" dvou dětí, která hledala...

Místo, kde jsou děti respektovány, kde mohou nasávat magii krajiny, kde mohou rozvíjet svoji imaginaci i intelekt a vychutnávat naplno svobodu uprostřed bezpečných hranic, zažívat lehkost bytí, radost a vtip!

Děti z lesní školky ví, že slunce není žluté, že tráva je měkký koberec, který si mohou vychutnávat bosou nohou, hlína není špína a nejlíp se směje v dešti...

Jsem absolventkou přednášek a zážitkových seminářů výchovy dětí, arteterapie, muzikoterapie a taneční terapie.

Motto závěrem: "Život je cesta, jdi po ní s láskou."

Gabriela Trčková

Průvodkyně dětí

+ 420 725 810 734

gabritrckova@gmail.com


V dětství mě fascinovaly příběhy Astrid Lindgrenové z knihy Děti z Bullerbynu. Považuji za štěstí, že jsem mnohé z jejich dobrodružství mohla také prožít. Pobyt venku a svobodná hra v dostatečné vzdálenosti od očí dospělých byly tehdy samozřejmostí. Ke hře nám většinou stačily kamínky, klacíky, louka, les či potok.

Jako máma jsem o mnoho let později vybírala vhodné místo, kde by můj syn trávil svá předškolní léta. Projekt lesních školek mě zaujal a první návštěva rozhodla. Staré příběhy začaly ožívat.

Studovala jsem pedagogiku pro předškolní děti a mám pětiletou praxi jako průvodkyně v lesní mateřské školce s waldorfskými prvky. Absolvovala jsem také semináře intuitivní pedagogiky a cyklus "Školka blízká přírodě". Velkou inspirací je pro mě kniha Pomalé rodičovství od Helle Heckmann, zakladatelky lesní školky v dánském Nokkenu.

Především je to však osobní setkání a navázání vzájemného vztahu s každým dítětem, které je pro mou práci určující. Ráda s dětmi zpívám, hraji na rytmické hudební nástroje, dramatizuji pohádky, vyrábím z přírodních materiálů. A největší odměnou pro mě je, když nás to spolu prostě baví.