Marie Kašparová

pedagožka - průvodkyně dětí

Když jsem se po základní škole rozhodovala, jakým směrem se dále vydat, střední pedagogická škola byla pro mě jistá volba. 

Mám obrovskou radost z dětí a úplně nejlepší pocit mám, když jsou děti spokojené a dávají mi to jakýmkoliv způsobem najevo. Pocházím ze 6 dětí a se 3 mladšími sourozenci jsem mamince pomáhala s hlídáním. Tímto způsobem jsem se tedy už jako malá snažila o ně postarat. Potom jsem začala chodit do skautu a ve 14 letech jsem převzala rádcování družinky 6-9letých holčiček. Skaut mě naučil poznávat s dětmi přírodu, která je bezpochyby potřebná pro vývoj dítěte. Čerstvý vzduch a pohyb v tomto přirozeném prostředí je podle mě pro děti velmi důležitý. I mě osobně příroda naplňuje klidem a každodenně regeneruje. 

Vysokou školu jsem studovala zde v Olomouci obor učitelství Českého jazyka a Environmentální výchovu, zjistila jsem však z praxí, že předškolní pedagogika je mi blíže a lépe se mi s dětmi tohoto věku pracuje. Mimo školku ještě občas hlídávám děti v rodinách. Vždyť děti jsou budoucnost a je potřeba se jim neodkladně věnovat!